Zabawka Roku 2014 Edycja Jesień

Trzecia edycja konkursu Zabawka Roku i Nagroda Rodziców rozstrzygnięta. Jury wybrało najlepsze zabawki i akcesoria na dla dzieci dostępne na polskim rynku. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali wśród zabawek m.in: Pudło nie nudno, Toys R Us, Szumisie, Oball, Playmobile, Calafant, Djeco, Donerland, Wonderworld, Tegu czy Dumel. Nagrodę rodziców otrzymały m.in firmy: Nordic Cup, książki Roberta Romanowicza, Stabilo, X-lander, Bobux, Mothercare, Intec i Pilch. Nagrodę Dzieci otrzymał Disney Infinity i Lego.

Do konkursu zgłoszono ponad 160 produktów: zabawek, ubrań, akcesoriów czy mebli dla dzieci. W listopadzie na sklepowych półkach wszystkie te produkty będą wyróżniały się charakterystyczną naklejką Zabawka Roku lub Nagroda Rodziców. Dzięki tym naklejkom wiadomo, że produkt został dokładnie sprawdzony pod kątem wartości edukacyjnych, jakości wykonania, funkcjonalności i bezpieczeństwa oraz ceny. Jednym słowem - sprawdzony przepis na mądre, gwiazdkowe prezenty.

Absolutnym hitem tej edycji jest koncepcja Pudło nie nudno. To tematyczne zestawy kreatywne wypełnione zabawami i aktywnościami dla dzieci w wieku 3-6 lat, wraz ze wszystkimi materiałami niezbędnymi do ich realizacji. - Jest to stuprocentowe odzwierciedlenie idei konkursu czyli pokazania, że zabawki mają służyć tworzeniu relacji z dzieckiem - mówi członek Jury, dziennikarka Marta Kuligowska.

Jury wpadło w zachwyt również nad Tegu magnetycznymi drewnianymi klockami dla dzieci, Cubebot - robotami z drzewa czy drewnianą kolejką górska ze stołem z Toys R Us. Przebojem wśród dzieci i dorosłych był Mały Maestro Czekolady od Wedla. Wśród firm zgłoszonych do Nagrody Rodziców największe zainteresowanie wzbudził wózek sportowy NORDIC CAB 5W1 - wielofunkcyjny, całoroczny wózek spacerowy dla jednego lub dwójki dzieci pozwalający na uprawianie wraz z dziećmi aktywności sportowych oraz pozbawione chemii środki czystości do domu Bioczystość. Jury doceniło też najwyższą jakość wyprawki dla niemowląt od Mothercare.

W tej edycji Jury zdecydowanie wyżej oceniało produkty naturalne i ekologiczne. - Bo najważniejsze jest zdrowie nasze i naszych dzieci - podsumował Paweł Zawitkowski fizjoterapeuta.

Konkurs Zabawka Roki i Nagroda Rodziców stworzył również akcję społeczną. Duża część zgłoszonych zabawek i akcesoriów zostanie przekazana wybranym placówkom oświatowym i szpitalom jako pomoce edukacyjne lub wyposażenie szpitalnych sal dla dzieci. Część zabawek i akcesoriów, dzięki działaniom dr Marii Kotowskiej, członka Jury, dotarła już do np. szpitala dziecięcego na ul. Działdowskiej w Warszawie. Specjalne podziękowania należą się firmie Pilch za przekazanie do szpitala biurek i krzesełek dla dzieci.

Nagrodzone

Zabawka Roku 2014

Nagroda Rodziców 2014

Nagroda Dzieci 2014

Wyróżnione

Zabawka Roku 2014 Wyróżnienie

Nagroda Rodziców 2014 Wyróżnienie

Nagroda Dzieci 2014 Wyróżnienie

Obrady Jury

PARTNER

Hotel narvil Ford Ford

FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE PRZY POKAZIE MODY

SHOWROOM Kids Mothercare Ducksday Bobux Baby Hana Lolo Kids ribcap